KYOCERA AVX 2225HA331KAT9A
2225HA331KAT9A
Part No.:
2225HA331KAT9A
Datasheet:
ShinYua2225HA331KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 330PF 3KV NP0 2225
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)