KYOCERA AVX 2225HC102MAT9A
2225HC102MAT9A
Part No.:
2225HC102MAT9A
Datasheet:
ShinYua2225HC102MAT9A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3KV X7R 2225
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)