KYOCERA AVX 2225JA101JAT9A
2225JA101JAT9A
Part No.:
2225JA101JAT9A
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225JA101JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 100PF 4KV C0G/NP0 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
4000V (4kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)