KYOCERA AVX 2225SA332JAT9A
2225SA332JAT9A
Part No.:
2225SA332JAT9A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225SA332JAT9A.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 1.5KV NP0 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)