KYOCERA AVX 2225SA332KAT9A
2225SA332KAT9A
Part No.:
2225SA332KAT9A
Datasheet:
ShinYua2225SA332KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 1.5KV NP0 2225
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)