KYOCERA AVX 2225WC822KAT1A
2225WC822KAT1A
Part No.:
2225WC822KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYua2225WC822KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 2.5KV X7R 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)