KYOCERA AVX 2225WC822KAT9A
2225WC822KAT9A
Part No.:
2225WC822KAT9A
Datasheet:
ShinYua2225WC822KAT9A.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 2.5KV X7R 2225
Packaging:
Bulk
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.100 (2.54mm)