Knowles Syfer 2225Y0160822KFT
2225Y0160822KFT
Part No.:
2225Y0160822KFT
Datasheet:
ShinYua2225Y0160822KFT.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 16V C0G/NP0 2225
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.098 (2.50mm)