Knowles Syfer 2225Y0250184JDT
2225Y0250184JDT
Part No.:
2225Y0250184JDT
Datasheet:
ShinYua2225Y0250184JDT.pdf
Description:
CAP CER 0.18UF 25V X7R 2225
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.224 L x 0.248 W (5.70mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.098 (2.50mm)