API Delevan Inc. 2500R-14G
2500R-14G
Part No.:
2500R-14G
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua2500R-14G.pdf
Description:
FIXED IND 500UH 106MA 11.3OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
2500R
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Iron
Inductance:
500 µH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
106 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
11.3Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant:
3.7MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
790 kHz