API Delevan Inc. 2500R-30J
2500R-30J
Part No.:
2500R-30J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua2500R-30J.pdf
Description:
FIXED IND 1.1MH 81MA 21 OHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
2500R
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Iron
Inductance:
1.1 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
81 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
21Ohm Max
Q@Freq:
60 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
2.8MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz