API Delevan Inc. 2500R-36J
2500R-36J
Part No.:
2500R-36J
Datasheet:
ShinYua2500R-36J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5MH 76MA 25 OHM TH
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
76 mA
DCResistance(DCR):
25Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
2.4MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz