API Delevan Inc. 2500R-38J
2500R-38J
Part No.:
2500R-38J
Datasheet:
ShinYua2500R-38J.pdf
Description:
FIXED IND 1.6MH 74MA 26 OHM TH
Inductance:
1.6 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
74 mA
DCResistance(DCR):
26Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
2.3MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz