API Delevan Inc. 2500R-40J
2500R-40J
Part No.:
2500R-40J
Datasheet:
ShinYua2500R-40J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 71MA 28 OHM TH
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
71 mA
DCResistance(DCR):
28Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
2.2MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz