API Delevan Inc. 2500R-42J
2500R-42J
Part No.:
2500R-42J
Datasheet:
ShinYua2500R-42J.pdf
Description:
FIXED IND 2MH 69MA 29 OHM TH
Inductance:
2 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
69 mA
DCResistance(DCR):
29Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
2.1MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz