API Delevan Inc. 2500R-46J
2500R-46J
Part No.:
2500R-46J
Datasheet:
ShinYua2500R-46J.pdf
Description:
FIXED IND 2.4MH 67MA 31 OHM TH
Inductance:
2.4 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
67 mA
DCResistance(DCR):
31Ohm Max
Q@Freq:
70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
1.9MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz