API Delevan Inc. 2500R-48J
2500R-48J
Part No.:
2500R-48J
Datasheet:
ShinYua2500R-48J.pdf
Description:
FIXED IND 2.7MH 65MA 33 OHM TH
Inductance:
2.7 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
65 mA
DCResistance(DCR):
33Ohm Max
Q@Freq:
70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
1.8MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz