API Delevan Inc. 2500R-50J
2500R-50J
Part No.:
2500R-50J
Datasheet:
ShinYua2500R-50J.pdf
Description:
FIXED IND 3MH 63MA 35 OHM TH
Inductance:
3 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
63 mA
DCResistance(DCR):
35Ohm Max
Q@Freq:
70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
1.7MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz