API Delevan Inc. 2500R-52J
2500R-52J
Part No.:
2500R-52J
Datasheet:
ShinYua2500R-52J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3MH 61MA 38 OHM TH
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
61 mA
DCResistance(DCR):
38Ohm Max
Q@Freq:
70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
1.6MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz