API Delevan Inc. 2500R-54F
2500R-54F
Part No.:
2500R-54F
Datasheet:
ShinYua2500R-54F.pdf
Description:
FIXED IND 3.6MH 59MA 40 OHM TH
Inductance:
3.6 mH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
59 mA
DCResistance(DCR):
40Ohm Max
Q@Freq:
70 @ 250kHz
Frequency-SelfResonant:
1.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 kHz