Rubycon 250CFX22M10X16
250CFX22M10X16
Part No.:
250CFX22M10X16
Datasheet:
ShinYua250CFX22M10X16.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
Series:
CFX
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)