Rubycon 250LLE6R8MEFCT810X9
250LLE6R8MEFCT810X9
Part No.:
250LLE6R8MEFCT810X9
Datasheet:
ShinYua250LLE6R8MEFCT810X9.pdf
Description:
CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
LLE
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)