API Delevan Inc. 2512R-222H
2512R-222H
Part No.:
2512R-222H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua2512R-222H.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 1A 400 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
2512R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
750mA
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
400mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua2512R-222H.pdf
1. How to order 2512R-222H on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 2512R-222H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2512R-222H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2512R-222H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 2512R-222H pin diagram, 2512R-222H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2512R-102K 2512R-103K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K
Part Number 2512R-102K 2512R-103K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 2512R 2512R 2512R 2512R 2512R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Current-Saturation(Isat) 750mA 750mA 750mA 750mA 750mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz