Adam Tech 25CH-E6-07
25CH-E6-07
Part No.:
25CH-E6-07
Manufacturer:
Adam Tech
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua25CH-E6-07.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 7POS 2.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
25CH
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
7
Pitch:
0.098 (2.50mm)