Rubycon 25MS515MEFCTZ5X5
25MS515MEFCTZ5X5
Part No.:
25MS515MEFCTZ5X5
Datasheet:
ShinYua25MS515MEFCTZ5X5.pdf
Description:
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
33 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.256 (6.50mm)