Rubycon 25MS710MEFCT54X7
25MS710MEFCT54X7
Part No.:
25MS710MEFCT54X7
Datasheet:
ShinYua25MS710MEFCT54X7.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Series:
MS7
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
31 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.059 (1.50mm)
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)