Rubycon 25MS722MEFCT55X7
25MS722MEFCT55X7
Part No.:
25MS722MEFCT55X7
Datasheet:
ShinYua25MS722MEFCT55X7.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
MS7
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
55 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
82.5 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)