Rubycon 25ZL470MEFC8X16
25ZL470MEFC8X16
Part No.:
25ZL470MEFC8X16
Datasheet:
ShinYua25ZL470MEFC8X16.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)