Rubycon 25ZLG22MEFCT55X7
25ZLG22MEFCT55X7
Part No.:
25ZLG22MEFCT55X7
Datasheet:
ShinYua25ZLG22MEFCT55X7.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ZLG
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
63 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
350 mA @ 100 kHz
Impedance:
270 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)