Rubycon 25ZLG680MEFCT810X20
25ZLG680MEFCT810X20
Part No.:
25ZLG680MEFCT810X20
Datasheet:
ShinYua25ZLG680MEFCT810X20.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.199 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.18 A @ 100 kHz
Impedance:
14 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)