Rubycon 25ZLH680MEFC8X20
25ZLH680MEFC8X20
Part No.:
25ZLH680MEFC8X20
Datasheet:
ShinYua25ZLH680MEFC8X20.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)