Remington Industries 28UL1007STRBLA
28UL1007STRBLA
Part No.:
28UL1007STRBLA
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
ShinYua28UL1007STRBLA.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 100'
Packaging:
Spool
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Hook-Up
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
7/36
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.046 (1.17mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.016 (0.41mm)
Length:
100.0' (30.5m)
Voltage:
300V
OperatingTemperature:
105°C
JacketColor:
Black
Ratings:
UL Style 1007
Category:
Datasheet:
ShinYua28UL1007STRBLA.pdf
1. How to order 28UL1007STRBLA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 28UL1007STRBLA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 28UL1007STRBLA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 28UL1007SLDYEL25 28UL1007SLDBLU25 28UL1007STRBLA25 28UL1007SLDRED25 26UL1007SLDRED25
Part Number 28UL1007SLDYEL25 28UL1007SLDBLU25 28UL1007STRBLA25 28UL1007SLDRED25 26UL1007SLDRED25
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 7/36 7/36 7/36 7/36 7/36
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.046 (1.17mm) 0.046 (1.17mm) 0.046 (1.17mm) 0.046 (1.17mm) 0.046 (1.17mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C