NTE Electronics, Inc 300WA110
300WA110
Part No.:
300WA110
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYua300WA110.pdf
Description:
ADJ PWR RES 100 OHM 300W CHAS MT
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Power(Watts):
300 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Diameter:
1.130 OD, 0.750 ID (28.70mm x 19.05mm)
Length:
8.500 (215.90mm)