Bourns Inc. 3046L-1-503
3046L-1-503
Part No.:
3046L-1-503
Datasheet:
ShinYua3046L-1-503.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 3.81MM WIRE LEADS
LinearRange:
0 ~ 3.81mm (0 ~ 0.15)
Linearity:
±5%
Resistance:
50 kOhms
ResistanceTolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C