Bourns Inc. 3046L-3-252
3046L-3-252
Part No.:
3046L-3-252
Datasheet:
ShinYua3046L-3-252.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 8.89MM WIRE LEADS
LinearRange:
0 ~ 8.89mm (0 ~ 0.35)
Linearity:
±5%
Resistance:
2.5 kOhms
ResistanceTolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C