Bourns Inc. 3048L-3-503
3048L-3-503
Part No.:
3048L-3-503
Datasheet:
ShinYua3048L-3-503.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 7.62MM WIRE LEADS
LinearRange:
0 ~ 7.62mm (0 ~ 0.30)
Linearity:
±5%
Resistance:
50 kOhms
ResistanceTolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C