Bourns Inc. 3048L-4-203
3048L-4-203
Part No.:
3048L-4-203
Datasheet:
ShinYua3048L-4-203.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 10.16MM WIRE LEADS
LinearRange:
0 ~ 10.16mm (0 ~ 0.40)
Linearity:
±5%
Resistance:
20 kOhms
ResistanceTolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C