Bourns Inc. 3048L-5-503
3048L-5-503
Part No.:
3048L-5-503
Datasheet:
ShinYua3048L-5-503.pdf
Description:
SENSOR LINEAR 12.7MM WIRE LEADS
LinearRange:
0 ~ 12.70mm (0 ~ 0.50)
Linearity:
±5%
Resistance:
50 kOhms
ResistanceTolerance:
±20%
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C