API Delevan Inc. 3090-332J
3090-332J
Part No.:
3090-332J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
ShinYua3090-332J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.9OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
3090
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron Powder
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
200 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.9Ohm Max
Q@Freq:
25 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
65MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua3090-332J.pdf
1. How to order 3090-332J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3090-332J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3090-332J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3090-332J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3090-332J pin diagram, 3090-332J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Part Number 3090-100M 3090-150M 3090-220M 3090-330K 3090-390K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3090 3090 3090 3090 3090
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.9Ohm Max 1.9Ohm Max 1.9Ohm Max 1.9Ohm Max 1.9Ohm Max
Q@Freq 25 @ 7.9MHz 25 @ 7.9MHz 25 @ 7.9MHz 25 @ 7.9MHz 25 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 65MHz 65MHz 65MHz 65MHz 65MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz