API Delevan Inc. 3094-562KS
3094-562KS
Part No.:
3094-562KS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua3094-562KS.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.8OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Series:
3094
Material-Core:
Iron
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
160 mA
DCResistance(DCR):
1.8Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz