TE Connectivity Corcom Filters 30KEVD10BBSWVM
30KEVD10BBSWVM
Part No.:
30KEVD10BBSWVM
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYua30KEVD10BBSWVM.pdf
Description:
KEV 30A 2S SP WYE BS 520 VAC
Packaging:
Box
Series:
KEV-BS
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
520V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
30 A
Frequency-Operating:
50 ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, UL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C