NMB Technologies Corporation 3115PS-12W-B30-A00
3115PS-12W-B30-A00
Part No.:
3115PS-12W-B30-A00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYua3115PS-12W-B30-A00.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
Packaging:
Bulk
Series:
PS
ProductStatus:
Last Time Buy
Voltage-Rated:
115VAC
Size/Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
AirFlow:
32.0 CFM (0.896m³/min)
StaticPressure:
0.200 in H2O (49.8 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
38.0dB
Power(Watts):
7.00W
RPM:
3200 RPM
Termination:
2 Wire Leads
IngressProtection:
OperatingTemperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)