Bourns Inc. 3214J-1-202E
3214J-1-202E
Part No.:
3214J-1-202E
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3214J-1-202E.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD SIDE
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Trimpot® 3214 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
2 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C