Bourns Inc. 3223W-1-202
3223W-1-202
Part No.:
3223W-1-202
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3223W-1-202.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.125W J LEAD TOP
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3223 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
2 kOhms
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
NumberofTurns:
11
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Surface Mount
TerminationStyle:
J Lead
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet:
ShinYua3223W-1-202.pdf