Bourns Inc. 3224X-1-501E
3224X-1-501E
Part No.:
3224X-1-501E
Datasheet:
ShinYua3224X-1-501E.pdf
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Resistance:
500 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C