Bourns Inc. 3224X-1-504E
3224X-1-504E
Part No.:
3224X-1-504E
Datasheet:
ShinYua3224X-1-504E.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.25W GW TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
500 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C