Bourns Inc. 3224X-2-102E
3224X-2-102E
Part No.:
3224X-2-102E
Datasheet:
ShinYua3224X-2-102E.pdf
Description:
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C