Bourns Inc. 3266P-1-501
3266P-1-501
Part No.:
3266P-1-501
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3266P-1-501.pdf
Description:
TRIMMER 500OHM 0.25W PC PIN SIDE
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3266 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
500 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C