Bourns Inc. 3266X-1-101LF
3266X-1-101LF
Part No.:
3266X-1-101LF
Datasheet:
ShinYua3266X-1-101LF.pdf
Description:
TRIMMER 100OHM 0.25W PC PIN SIDE
Series:
Trimpot® 3266 - Sealed
Resistance:
100 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C