Bourns Inc. 3296Y-1-472LF
3296Y-1-472LF
Part No.:
3296Y-1-472LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua3296Y-1-472LF.pdf
Description:
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging:
Tube
Series:
Trimpot® 3296 - Sealed
ProductStatus:
Active
Resistance:
4.7 kOhms
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C